2020 Header
Little League Logo
Indiana District Administrators Website Title
 Indiana Little League Baseball Champions
INDIANA LITTLE LEAGUE BASEBALL CHAMPIONS
YEAR CHAMPION DIST RUNNER-UP DIST HOST LOCATION
1957 Monticello         Indianapolis
1958 Junedale (Gary) 1       Indianapolis
1959 Indiana Harbor (East Chicago) 1       Indianapolis
1960 Gary Anderson 1 Bloomington National   Southwest Rotary Park Indianapolis
1961 Terre Haute American 4 Gary Anderson 1 Indiana Central College Indianapolis
1962 Terre Haute American 4 Merrillville 1 Emhardt Park Indianapolis
1963 Jeffersonville GRC 5 Indiana Central 7   Indianapolis
1964 Gary East Glenn Park 1 Indianapolis Garfield 'Y' 7 Junedale Little League Gary
1965 Jeffersonville GRC 5 Fairview (Anderson) 6 Danville Little League Danville
1966 Kokomo Northside 9 Terre Haute Vigo 4 White River Little League Anderson
1967 Terre Haute American 4 New Castle American 6 Logansport Little League Logansport
1968 Terre Haute American 4 Junedale (Gary) 1 North Side Little League Mishawaka
1969 Hessville 2 Terre Haute Wabash 4 George Rogers Clark Park Jeffersonville
1970 Highland South 2 McMillan (Fort Wayne) 10 Brownsburg Little League Brownsburg
1971 Gary Anderson 1 New Castle Optimist National 6 Peru Little League Peru
1972 Hammond Edison 2 Indianapolis Bel-East 7 Lebanon Little League Lebanon
1973 Fort Wayne Elmhurst 10 Princeton 13 South Side Park South Bend
1974 East Chicago Club Ki-Yowga 1 Kokomo Northside 9 Elmhurst Little League Fort Wayne
1975 Highland American 2 Terre Haute North 4 Baldwin Heights Park Princeton
1976 Jeffersonville GRC 5 Indianapolis Eagledale 8 Meadowbrook Little League Anderson
1977 Franklin Township 12 Indiana Harbor 1 Greenwood Little League Greenwood
1978 Hammond Edison 2 Terre Haute Vigo 4 Hartford City Little League Hartford City
1979 Anderson Franklin 6 Jeffersonville GRC 5 Danville Little League Danville
1980 Center Grove 12 Allisonville 8 Danville Little League Danville
1981 Terre Haute North 4 Gary Brunswick 1 Jack Bishop Field Princeton
1982 Griffith 2 Fort Wayne St. Joes Central 10 Clarksville Little League Clarksville
1983 Wabash 9 Indianapolis Warren Township 7 Highland Park Kokomo
1984 Southport 7 Whiting 2 Makepeace Park Chesterfield
1985 Warren Township National (Indy) 7 Wabash 9 South Bend South East LL South Bend
1986 Wabash 9 South Bend East Side 11 F.O.P. East End Field Mishiwaka
1987 Chesterfield 6 Concord 14 West City Park Peru
1988 Wabash 9 Jeffersonville GRC National 5 Ellis Park Danville
1989 Jeffersonville GRC National 5 South Bend East Side 14 Jack Bishop Field Princeton
1990 Jeffersonville GRC American 5 Peru 9 Crown Point Little League Crown Point
1991 Fort Wayne Time Corners National 10 Jasper 13 Fowler Little League Fowler
1992 South Bend South East 11 Fort Wayne St. Joes National 10 Southport Little League Southport
1993 Dyer 2 Greenwood Center Grove 12 Terre Haute South LL Terre Haute
1994 Anderson Shadyside 6 South Bend East Side 11 Mitthoeffer Complex Indianapolis
1995 Crown Point 2 Delta (Muncie) 9 Don Powell Field Elwood
1996 Fort Wayne Time Corners American 10 Brownsburg 8 Hagerstown Little League Hagerstown
1997 Dyer 2 New Albany Township 5 George Clark Little League Jeffersonville
1998 Terre Haute North 4 Mishawaka F.O.P. East End 14 Osolo Little League Elkhart
1999 Brownsburg 8 Dyer 2 Georgetown Little League Fort Wayne
2000 Brownsburg 8 South Bend East Side 11 Fall Creek Little League Lawrence
2001 Brownsburg 8 Crown Point 2 Ralph Heath Field Jasper
2002 Brownsburg 8 Georgetown National (Fort Wayne) 10 South Bend East Side LL South Bend
2003 Brooklyn (Anderson) 6 New Albany Township 5 Morrett Sports Complex Wabash
2004 Highland 2 South Bend East Side 11 Orme Field Southport
2005 Seymour 12 New Albany 5 Craig Park Greenwood
2006 New Castle 6 New Albany Township 5 Merrillville Little League Merrillville
2007 New Albany 5 Wabash 9 West Lafayette Little League West Lafayette
2008 Jeffersonville GRC American 5 Brownsburg 8 Markley Park Highland
2009 Bartholomew County National 12 Terre Haute North 4 Terre Haute North LL Terre Haute
2010 Terre Haute North 4 New Albany 5 Pendleton Sports Complex Pendleton
2011 Golfmoor (Evansville) 13 Bedford 12 Woehrle Field Jeffersonville
2012 New Castle 6 Dyer 2 Osolo Little League Elkhart
2013 Hagerstown 6 Don Ayres Time Corners American 10 Don Ayres Little League Fort Wayne
2014 New Albany 5 Highland 2 Barker Sports Complex Plainfield
2015 New Albany 5 Bedford 12 Jasper Youth Sports Complex Jasper
2016 Terre Haute North 4 New Albany 5 Chet Waggoner Little League Fort Wayne
2017 New Albany 5 Wabash 9 Field of Dreams Complex Wabash
2018 New Albany 5 Highland (Evansville) 13 Southwestway Park Indianapolis
2019 Silver Creek (Sellersburg) 5 Brownsburg 8 Greenwood Little League Greenwood
2020         Munster Little League Munster
Junior League Softball Central Regional Trailer
© 2020 Indiana Little League District Administrators Association